Dovolená Symi / Rhodos 2017

Image symi.jpg

Už jste si někdy při jednodenním výletě na některý z krásných malých řeckých ostrůvků během Vaší dovolené říkali, že byste zde rádi zůstali na pár nocí? Že těch několik hodin, než se budete muset vrátit, Vám k načerpání jedinečné atmosféry nestačí? Ale také si neumíte představit, že byste zde strávili třeba celý týden? V sezóně 2017 máte možnost vyrazit na dovolenou, která Vaše očekávání v tomto směru předčí. Poznat můžete jeden z nejmalebnějších řeckých ostrůvků, ležící jen pár kilometrů od břehů ostrova Rhodos, Symi. Strávíte zde několik krásných dní, během kterých budete moci relaxovat na téměř soukromých plážích a procházet se uličkami hlavního města s jedinečnými barevnými domečky vystavěnými po svazích. Až si do sytosti užijete krás ostrova Symi, přesunete se na sousední ostrov Rhodos, kde strávíte delší část své dovolené.

Ostrov Symi, patřící do souostroví Dodekanissa, leží 41 km severozápadně od ostrova Rhodos, zároveň také nedaleko tureckého pobřeží. Nejedená se o velký ostrůvek, zaujímá pouze 67 km?. Převážnou část jeho území tvoří hory a skály. Ostrov získal své současné jméno po nymfě Symi, která byla dle řecké mytologie manželkou boha moří Poseidona. Homér ostrov zmiňuje jako účastníka trojské války. V průběhu staletí se zde vystřídali Rhoďané, Lakedemonští, Římané, Byzantinci, Johanité, Turci, Italové a jiné národy při obsazení ostrova. V minulosti se zda dařilo námořnímu obchodu, lodnímu stavitelství a lovu mořských hub. Avšak stavba parníků i pokles zájmu o mořské houby vedl k hospodářskému úpadku ostrova. Nyní je ostrov opět na vzestupu díky turistickému ruchu.Hlavní lákadlo, které na ostrov turisty přivádí, představuje stejnojmenné hlavní město, které Vás okouzlí malými domečky vystavěnými po kopcích nad malebným přístavem, některé z nich jsou natřeny teplými pastelovými barvami. Místo se vyznačuje klidnou atmosférou a svádí k procházkám uličkami a odpočinku v některé z taveren u přístavu. V dřívějších dobách bylo město známo pro lov a zpracování mořských hub. I dnes se zde ještě můžete v místní manufaktuře seznámit s procesem, kterým mořská houba musí před prodejem projít. Město se rozděluje na části Yialos (Dolní město) a Chorio (Horní město). V dolní části města Vás zve k návštěvě řada taverniček, kaváren i obchůdků se suvenýry, bylinkami a kořením rozesetých podél přístavu. Do horního města stojí za to vystoupat už kvůli krásnému výhledu na celé město a přístav. Hojně navštěvovaným je také kláštěr Panormitis, nacházející se ve stejnojmenné zátoce na opačné straně ostrova. Kromě touhy po poznání zde můžete utišit i své chuťové buňky v místní pekárně, provozované mnichy, která dodávala pečivo již na sultánský stůl.

Pobřeží ostrova je lemováno strmými skalnatými útesy a střídavě písečnými plážemi v romantických zátokách. Dostupné bývají často pouze lodí. Vypravit se na ně však určitě stojí za to. Odměnou Vám bude soukromí a koupání v průzračné vodě. Autem se pak dá dojet k zátoce Pedi nebo Nimborios.


Na ostrově Symi klienti stráví 2 nebo 3 noci (dle zakoupené varianty zájezdu) v hotelu Pedi Beach. Zbývající počet nocí budou klienti ubytováni na ostrově Rhodos v hotelech Blue Sea Beach Resort nebo Blue Star (dle zakoupené varianty zájezdu). V ceně zájezdu jsou zahrnuty transfery mezi letištěm, hotely na ostrově Rhodos a přístavem, lodní lístek na trajekt a transfer na ostrově Symi hotelovým minibusem. Delegát CK VTT je klientům plně k dispozici pouze během pobytu na ostrově Rhodos. Předá jim veškeré odbavení, informace a pokyny k cestě na/ze Symi. Během pobytu na ostrově Symi je možné jej kontaktovat pouze telefonicky.

Pravděpodobné odplutí na Symi bude ve středu nebo v sobotu, ev. v neděli. Bude upřesněno po vydání jízdních lodních řádů na sezónu 2017.

Po připlutí na Symi klienty vyzvedne v přístavu personál hotelu Pedi Beach a přepraví do hotelu a následně opět do přístavu k odplutí trajektu zpět na Rhodos.

WWW stránky
www.symi.gr
www.symidream.com
www.aroundgreece.com


SYMI – Základní informace:

  • SYMI – řecky Symi
  • Plocha ostrova: 67 km²
  • Délka pobřeží: cca 85 km
  • Počet obyvatel: cca 2 500
  • Nejvyšší vrchol: Vigla – 616 m n. m.
  • Doba letu z Prahy (na otrov Rhodos): 2 hodiny 50 minut
  • Přeprava na Symi z Rhodosu trajektem cca 90 minutm přeprava rychlolodí cca 50 minut


LETOVISKA NA SYMI


  • PEDI

Název Pedi nese jedna z nádherných přírodních zátok malebného ostrova Symi. Leží v zeleném okolí, které je oázou na jinak holém ostrově. Síla přírody zde vytvořila krásný ráj Středomoří. Nádherné pláže v atmosféře klidu a přírodních krás předurčují toto místo k prožití nezapomenutelné dovolené. Pedi je součástí hlavního města ostrova Symi, je však od něj odděleno vysokým kopcem. Při cestě do centra je tedy nutné zdolat náročnější stoupání. Komu by se nechtělo, může využít místní dopravu nebo taxi…

Více o letovisku zde

Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Symi / Rhodos 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 26.09. – 06.10 – 11 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist